Skip to content

Wracam do pokazywania ludzi pozytywnie zakręconych. tym razem chciałem Ci opowiedzieć trochę o Katarzynie Nowackiej, której blog www.domzkamienia.com obserwuje i czytam od pięciu lat co najmniej (z mniejszymi i większymi przerwami). W czasie obecnie nam panującej niemiłościwie pandemii, zachęcam do podróżowania wirtualnie  – a blog Katarzyny to rewelacyjne miejsce, gdzie nowe wpisy pojawiają się codziennie.

Przygoda z Italią zaczęła się dla Autorki w 2007 roku, kiedy to pierwszy raz trafiła do Marradi – powiatu w Toskanii, niedaleko Florencji. Jak sama pisze na swoim blogu, pokochała to miejsce od pierwszego wejrzenia, a Jej marzeniem było by tam właśnie zamieszkać. Wpisy na blogu Kasia zaczęła pisać w 2012 roku, jeszcze w Polsce, ale dzięki temu, że wraca do zapisków, które robiła w notatnikach wcześniej, to historię tego, jak wreszcie zamieszkała w wymarzonym “Domu z Kamienia” poznajemy od początku. I tak, od 2012 roku na blogu pojawiają się wpisy, które pokazują, jak spełnia się marzenia. Jak mówiłem – codziennie dodawane treści, dzięki którym na bieżąco możesz dowiedzieć się jak wygląda życie we Włoszech, jakie problemy stwarza codzienność, jak odnaleźli się synowie Katarzyny we włoskiej szkole… No i zobaczyć, jak piękny jest ten, mniej turystyczny, zakątek Toskanii. Wiele tutaj można się dowiedzieć i nauczyć o świętach we Włoszech, zwyczajach, kuchni… Po prostu o życiu.

Właśnie ta codzienność, życie, nie zawsze łatwe, szczerość Autorki – są olbrzymią zaletą “Domu z Kamienia”. Na dodatek każdy z wpisów okraszony jest przepięknymi fotografiami, które Kasia Nowacka robi osobiście. Jest w tych zdjęciach magia i piękno – zarówno toskańskich szlaków wiodących w góry, przyrody – cudnie kolorowej, ale także Florencji z jej dziełami sztuki czy Wenecji. 

Ale wpisy i zdjęcia to tylko część dobrego, co możesz znaleźć w Domu z kamienia. Dla łasuchów rajem będzie KUCHNIA w Domu z Kamienia – podstrona, na której znajdziesz przepisy na włoskie smakołyki, przetestowane przez Autorkę. I oczywiście opatrzone zdjęciami, ze aż ślinka cieknie na sam widok.

Jeśli chciałbyś się nauczyć włoskiego to też możesz zapisać się na lekcję, które Katarzyna Nowacka prowadzi przez Skype.

Propozycji Dom z kamienia ma dla Ciebie więcej. Marzysz o ślubie w Toskanii? Sesji zdjęciowej? Chciałbyś wziąć udział w warsztatach trekkingowo-kulinarnych? A może wakacje w Toskanii? To wszystko znajdziesz w Domu z kamienia.

Przecież epidemia w końcu minie i można będzie cieszyć się pięknem Toskanii. Zapraszam zatem do Domu z Kamienia – na pewno lektura sprawi Ci dużo przyjemności, zdjęcia wprawią w zachwyt. Kto wie, może Ty też odważysz się spełnić swoje marzenia, niekonieczne związane z przeprowadzką, ale takie, o którym myślisz, że jest niedostępne. Bo przykład Kasi Nowackiej pokazuje, że jeśli się czegoś bardzo pragnie, to żadne przeszkody nie są straszne…

No i z punktu widzenia tego, co dzieje się na świecie teraz warto poczytać, jak we Włoszech ludzie sobie radzą z epidemią. Zawsze to inaczej i prawdziwiej niż oficjalne wiadomości.

A gdybyś Dom z Kamienia chciał znaleźć w sieci, albo wesprzeć na Patronite to tutaj masz linki:

© StaryZgredPL 2021

Font Resize
Contrast
%d bloggers like this: