Wakacje 2020 to zapewne jedne z najdziwniejszych wakacji, jakie przyszło nam przeżywać. Na pewno miałeś bardzo duże plany, a wyszło jak wyszło. Dlatego chciałem Ci napisać o bardzo fajnym miejscu, gdzie jeszcze możesz zarezerwować miejsce na sierpień na przykład, albo podjechać kamperem. To miejsce to Camping Eden nad jeziorem Garda we Włoszech. Ogólnie, bardzo dużo tam jest miejsc noclegowych, ale w tym miejscu byłem (co prawda dawno temu) i z własnego doświadczenia mogę go opisać.

Jezioro Garda leży na północy Włoch. Jest największym i najbardziej popularnym akwenem wodnym Italii. Jego położenie pozwala na uprawianie różnorodnych form turystyki: można po prostu poleżeć na plaży, pozwiedzać urocze miasteczka włoskie. Ale jest też tutaj mnóstwo szlaków górskich, szlaków rowerowych. Dla każdego coś dobrego.

Sam Camping Eden leży w miasteczku San Felice Del Benaco. Są tutaj dwa odkryte baseny, zejście bezpośrednio na plażę, kluby dla dorosłych i dzieci. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Mieszkać można w domkach kempingowych wysokiej jakości (z prysznicem, kuchnią, lodówką), w dużych namiotach (toalety i prysznice publiczne są dostępne, bardzo czyste więc bez trudu poradzisz sobie mieszkając w namiocie). Jest miejsce na zrobienie prania. Ogólnie infrastruktura naprawdę robi pozytywne wrażenie.

Kiedy jedziesz autem z Polski, to polecam zjechanie z autostrady (np. do miasta Riva del Garda) i przejechać brzegiem jeziora. Trasa jest dłuższa, wolniej się jedzie, ale widoki wynagradzają wszystko. Tunele tuż nad woda, małe miasteczka, ciasne uliczki – bardzo to wszystko klimatyczne i urokliwe.

Kiedy już zadomowisz się to polecam spacer po mieście, w którym jesteś. Ciche miasteczko skrywa bardzo dużo kameralnych restauracyjek, pizzerii, kafejek. Ja mogę Ci polecić wizytę w Le Chiusure. W tej chwili jest to gospodarstwo agroturystyczne, gdzie możesz spróbować i kupić wina, produkowane na miejscu z winogron z własnej winnicy. Kupisz tutaj też oliwę z oliwek. Ja jak tu byłem kilkanaście lat temu, to jeszcze była mała rodzinna firma. Przyjęto nas tam jak honorowych gości – całe pokolenia od prababci do wnucząt, pokazano jak się robi wino, jak butelkuje. no i kupiliśmy tam bardzo dobre wino i oliwę z oliwek. Widzę po zdjęciach na stronie, że teraz dużo odnowiono, zainwestowano, więc sadzę, że to bardzo dobre miejsce do odwiedzenia. Szczegóły TUTAJ.


Co jeszcze można ciekawego zobaczyć? Cóż, miejsce, o którym Ci pisze, to bardzo dobra baza wypadowa, żeby na przykład pojechać do Wenecji (ok. 170 km) – autostrada prowadzi prosto do tego pięknego miasta na wodzie i mimo odległości podróż mija bardzo szybko. Można więc rano wyjechać, zwiedzić miasto i wieczorem wrócić. No a jeszcze po drodze jest Werona (miasto Romea i Julii) i urokliwa Padwa. Możliwości na zwiedzanie więc jest. 

A jeżeli jesteś z dziećmi to oczywiście nie możesz przegapić wizyty w Gardalandzie. Ten park rozrywki z zewnątrz niepozorny w środku kryje naprawdę wiele niespodzianek dla małych i całkiem dużych dzieci. Miasteczko z Dzikiego Zachodu, kino 4d, multum rollercoasterów, wznoszące się tarasy widokowe. Naprawdę, jest z czego wybierać. I specjalnie tłumów wielkich nie ma, więc do atrakcji się specjalnie długo nie czeka. Szczegóły TUTAJ.

To tylko niektóre z możliwości, jakie masz, będąc nad jeziorem Garda. Polecam to miejsce, bo można tutaj naprawdę dobrze wypocząć, niezależnie od tego, jaki rodzaj odpoczynku lubisz.

Miejsce na komentarz od Ciebie :)