Właściwie czemu Stary Zgred? Czyli tytułem wstępu…

Właściwie czemu Stary Zgred? Czyli tytułem wstępu…

Jest listopad 2017 roku.

Siedzimy przy stole, świętujemy Andrzejki. W pewnym momencie nieopatrznie rzucam hasło:
– Zakładam bloga lajfstajlowego…
Moja żona, przyzwyczajona do fanaberii mruknęła tylko pod nosem “aha”, rodzice nie bardzo pewnie wiedzą o co mi chodzi, więc ignorują. Tylko młody narybek, w wieku około 18 lat w ilości sztuk 4, głośno się śmieje.
Nie dawało mi to spokoju, więc wieczorem, już w domu, pytam żony:
– Czemu się dzieciaki śmiały, jak mówiłem o zakładaniu bloga?
– Nie wiesz?
Jakbym wiedział to bym się nie pytał, myślę.
– No pomyśl – ciągnie żona. – Dla nich jesteś starym zgredem, co nie ma pojęcia o blogach.
Nie dawało mi to stwierdzenie zasnąć. Prowadziłem kilka blogów – ale marzył mi się jeden taki uniwersalny. Bo blog czysto o recenzjach, to nie pasowało mi pisać o podróżach. Blog o podróżach, to nie pasowały technikalia…
Postanowiłem więc założyć bloga, w którym mogę zebrać swoje wspomnienia, recenzje, zdjęcia, prace… to co lubię, to czym żyję, to co myślę… A tytuł Stary Zgred nagle zaczął mi pasować doskonale. Początkowo to miał być na przykład tytuł “After40″… ale Stary Zgred… brzmi dumnie.
I tak oto zapraszam Was do miejsca, w którym będę pisał recenzje, zamieszczał zdjęcia, wspominał stare, dobre czasy, pokazywał jak stworzyć ciekawe grafiki, gdzie pojechać. Taki lajfstajl zwykłego, starego zgreda… Mam nadzieję, że spodoba Wam się to miejsce.
A dla kogo jest to blog? Mógłbym napisać, że dla ludzi w wieku 40+, chcących powspominać, ale i dla młodzieży, dla której wiele rzeczy, jakie przeżywaliśmy, to zamierzchła przeszłość… I to byłaby prawda. Ale tak naprawdę, ten blog jest dla jednej osoby… Dla mojej Córki. Może kiedyś, jak mnie zabraknie, albo jak zapomnę ze starości wielu historii, odpali sobie Starego Zgreda i wróci to tych opowieści, które dziś ją trochę nudzą… Emi – to dla Ciebie 🙂

 

 

Font Resize
Contrast
%d bloggers like this: