Ocena: 6/10

Clare Shannon nie jest najpopularniejszą osobą w szkole. Jej życie nie należy do najprostszych. Matka powiesiła się, gdy dziewczyna była mała, ojciec wciąż nie otrząsnął się z tragedii. W szkole jest prześladowana przez „tych lepszych”, na dodatek nieszczęśliwie zakochała się w chłopaku o którym nie ma nawet co marzyć… Mimo wszystko Clare stara się jakoś trzymać. Wszystko zmienia się, gdy ojciec podaruje jej znalezioną na śmietniku tajemniczą szkatułkę. Wkrótce okaże się, że owa szkatułka spełni siedem życzeń właściciela. Clare nie doczyta tylko, ze za każde życzenie trzeba będzie zapłacić cenę krwi.
Wish Upon to typowy młodzieżowy horror, powielający schematy, a jednocześnie wnoszący powiew świeżości przez pokazanie – nie wiem czy świadomie, czy nie – jak bardzo rzeczy materialne, o których marzymy, mogą zmienić nasze zapatrywanie na świat. Zresztą obejrzyj sam, na pewno będziesz wiedział o którym fragmencie filmu mówię. Cała reszta jednak jest sztampowa, chociaż to sztampa z tego dobrego rodzaju. Dobrze nakręcona, momentami pomysłowa. Blisko temu filmowi do takich tytułów jak Oszukać przeznaczenie czy Nieodebrane połączenie, i jeżeli podobały Ci się te tytuły to przy Wish Upon będziesz się na pewno dobrze bawił/bawiła.
Na pewno na plus trzeba też zapisać zakończenie – zaskakujące i, w sumie, „sprawiedliwe”. No i jeszcze scena po napisach, sugerująca, że być może doczekamy się kolejnej części.
Do gry aktorów też nie można mieć zastrzeżeń. Ale to w końcu starzy wyjadacze tutaj występują: główną rolę gra Joey King, którą znamy z takich filmów jak Obecność czy W starym, dobrym stylu, a jej najbliższe przyjaciółki to Sydney Park (Walking Dead, Santa Clarita Diet) i Shannon Purser (Stranger Things). Więc od strony gry aktorskiej nie ma się do czego przyczepić.
To co mi się nie podobało – brak napięcia w finale, brak jakiegoś punktu kulminacyjnego. Być może dlatego, że scenariusz został tak rozpisany, że na finałowe fajerwerki zwyczajnie nie starczyło czasu. Można było na pewno to lepiej rozegrać.
Ogólnie jednak Wish Upon to przyzwoity horror wpisujący się w kanon horrorów młodzieżowych – ze wszystkimi jego zaletami i wadami. Ja osobiście bawiłem się naprawdę nieźle i spokojnie mogę Ci ten film polecić.

Wish Upon, reżyseria: John R. Leonetti, scenariusz: Barbara Marshall, Horror, Kanada/USA, premiera: 7 lipca 2017, obsada: Joey King, Ryan Phillippe, Ki Hong Lee, Mitchell Slaggert, Shannon Purser, Sydney Park, Sherilyn Fenn