Podsumowania i plany Starego Zgreda

Ostatnie dni starego roku zawsze skłaniają do podsumowań, rozliczeń, robienia planów na Nowy Rok. Nie będę oryginalny i napiszę Ci o moim roku i moich planach. 2018 zaczął się bardzo słabo. Moja Mama trafiła do szpitala, Sylwestra spędziłem na szpitalnym korytarzu. To były trudne dni dla nas wszystkich. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

Potem już było lepiej. W ogóle ten rok nie był najgorszy. Udało mi się pojechać do ulubionej Hiszpanii, zwiedzić urocze francuskie miasteczka Avinion i Carccassone, ponownie zobaczyć Barcelonę i po raz pierwszy zobaczyć hiszpańską Gironę. Razem z Gosią wybraliśmy się także do Kazimierza Dolnego. Więc plany wyjazdowe spełniliśmy.

 

Ten rok upłynął mi także pod znakiem książek motywacyjnych i poradników. Najwięcej mi pomogły: “Zaufanie”, “Dlaczego jesteś głupi, chory i biedny”, “Bloger i social media”, “Reguła 5 sekund” i “Jak przestać się martwić i zacząć żyć”. A w czym mi pomogły? W zdobyciu trochę pewności siebie, zmianie zapatrywań na życie, zaplanowaniu i wprowadzaniu w życie zmian, które tempa nabiorą w 2019 roku.

Oczywiście, muszę wspomnieć o tym, że jednym z dużych osiągnięć w 2018 jest uruchomienie bloga, którego właśnie czytasz. Wcześniej miałem inne blogi, bardziej recenzenckie. Tutaj dodałem trochę opowieści, tutoriali i innych rzeczy, które mogłyby Cię zainteresować. Udało mi się wymyśleć nazwę zapadającą w pamięć i bloguję sobie. Z miesiąca na miesiąc coraz więcej osób mnie odwiedza i sprawia mi to naprawdę dużą satysfakcję.

Po lekturze “Bloger i social media” Jasona Hunta zmieniłem też nieco profil na Instagramie. Wcześniej powtarzały się wpisy z bloga, teraz prowadzę tam cykl “W 1000 zdjęć dookoła Europy” – gdzie prezentuje zdjęcia z wycieczek po Europie. Na dzień dzisiejszy to już ponad 500 zdjęć. Liczba obserwujących nie jest może powalająca, ale naprawdę cieszy mnie każda osoba, która decyduje się obserwować moje konto.

Wszędzie tam, gdzie się udzielam internetowo znajdziesz mnie pod nickiem StaryZgredPL. Zapamiętaj tę nazwę, bo w 2019 roku będę mocno się udzielał i na pewno nie jeden raz spotkamy się gdzieś w sieci…

Zawodowo to też był niezły rok – ciekawe projekty, wyzwania. Ale rzecz jaką pierwszy raz zrobiłem w życiu to uruchomienie sklepu internetowego dla znajomych – możesz zobaczyć go tutaj: www.kawwa.pl

Co jeszcze ciekawego? Nie będę pisał o książkach, filmach, serialach – było tego dużo – lepszych, gorszych. Ale nic nie zapadło mi szczególnie w pamięć. Może to zmęczenie materiału, albo za dużo lektur czy filmów, ale ciężko mnie już czymś zaskoczyć. Może od Nowego Roku zacznę zapisywać przeczytane i obejrzane dzieła, to łatwiej będzie powiedzieć co mi się podobało, a co nie. To jeden pomysłów, które chcę wdrożyć w życie.

A co jeszcze z planów na 2019 rok? W końcu, na początku stycznia, ruszam z dziesięcioczęściowym kursem programu Corel Draw dla zupełnie początkujących. Będzie on dla Ciebie zupełnie za darmo i mam nadzieję, że jeśli będziesz chciał się nauczyć jak zrobić i przygotować do druku podstawowe projekty, to mój kurs Ci w tym pomoże. Więcej szczegółów napiszę Ci już 1 stycznia.

Co więcej? Co pewien czas na blogu będę Ci udostępniał darmowe szablony, pliki, ebooki. Żebyś miał kontrolę nad tym co i kiedy chcę uruchomić newsletter, więc jeśli zobaczysz na blogu czy na fejsie, że przyjmuję zapisy na newsletter, to nie zwlekaj, tylko się zapisuj.

I jeszcze jedna rzecz jaka chcę wprowadzić na blogu – antykwariat, w którym za nieduże pieniądze będziesz mógł kupić książki, komiksy, płyty – z moich zbiorów, które chcę wystawić na sprzedaż – przynajmniej na początek. A jak się rozwinie ten pomysł? No cóż, zobaczymy w 2019 roku.

Na razie tyle chciałem Ci opowiedzieć. Mam nadzieję, że pozostaniemy w kontakcie, a to co szykuje na przyszły rok sprawi Ci dużo frajdy i będzie przydatne.

Wesołej zabawy i wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Font Resize
KONTRAST
%d bloggers like this: