Metoda Domana, jedna rozmowa i co z tego wynikło…

Metoda Domana

Zaczęło się od pytania na grupie fejsowej. “Skąd wziąć czarno-białe rysunki darmowe?” pytała Agnieszka, twórczyni bloga o Metodzie Domana. Od słowa do słowa stanęło na tym, że spróbuje Jej narysować ilustracje do historii o pajączkach. Jak powiedziałem, tak zrobiłem. Ilustracje miały być bardzo schematyczne, jak najprostsze.

Ale w ogóle na czym polega ta metoda? Otóż jest to praca edukacyjna z dzieckiem do szóstego roku życia. nauka czytania od najmłodszych lat, nauka języka. Bardzo dużo informacji znajdziecie właśnie na blogu Agnieszki. Polecam, bo wygląda to naprawdę ciekawie. A książeczki, które tworzy Agnieszka służą właśnie do nauki czytania dla dziecka.

W każdym razie – książeczka o pajączkach powstała, jest do ściągnięcia TUTAJ, w wersji polskiej i w wersji angielskiej. A, że Agnieszka ma jeszcze dużo pomysłów, to wygląda na to, że nasza współpraca będzie długa i owocna 🙂

A wiecie jaki z tego wniosek wszystkiego? Warto rozmawiać, warto się podpytać dokładniej czego potrzebuje druga osoba, bo nigdy nie wiecie czy nie traficie na naprawdę ciekawą i satysfakcjonująca współpracę.

Font Resize
KONTRAST
%d bloggers like this: