Jeszcze więcej darmowych programów

W poprzednim wpisie przedstawiłem CI kilka darmowych programów, przede wszystkim do robienia grafiki. Dziś paczka następnych darmowych programów. Tym razem do grafiki 3D, robienia gier czy tworzenia muzyki. Zapraszam.
BLENDER – bardzo dobry program do modelowania 3D. Być może 3DStudio Max lub Maya nie zastąpi, ale jego możliwości są doprawdy wielkie.
MAGICAVOXEL – bardzo ciekawy program do tworzenia grafiki 3D, jak żywo przypominającej tę z Minecrafta.
SCULPTRIS – program do rzeźbienia w trzech wymiarach. Bogata biblioteka skórek pozwala na tworzenie nieograniczonej ilości obiektów. Tutaj ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia.
MAKEHUMAN – prosty program do tworzenia trójwymiarowych ludzi.
STORYBOARDER – program do tworzenia storyboardów. Znakomity dla wszystkich tych, którzy chcieliby rozrysować swój scenariusz na przykład. Prosty w obsłudze, dodatkowo można go połączyć z Photoshopem.
TWINE – znakomity i zupełnie darmowy program do tworzenia gier tekstowych – tak zwanych “paragrafówek”.
AUDACITY – chyba nie trzeba tego programu przedstawiać. Jeden z najlepszych, darmowych programów do nagrywania i obróbki dźwięku. Sam go używam do nagrywania audiorecenzji i mogę z czystym sumieniem polecić.
BOSCA CEOIL – program do tworzenia muzyki w stylu retro gier. Czyli ośmiobitowe dźwięki rządzą! Prócz tego, że możesz pobrać program na swój komputer to masz też możliwość sprawdzić go na stronie.
HANDBRAKE – darmowy program, dzięki któremu bez problemu przekonwertujesz video lub audio na inne formaty. Doskonała alternatywa dla płatnych konwenterów.
I to tyle darmowych programów na dziś. W kolejnych wpisach będę wybierał dla Ciebie inne ciekawe programy czy strony internetowe, więc zaprenumeruj mój blog, byś nie przegapił żadnych nowości.

 

%d bloggers like this: