Gurushots – nie tylko zabawa

Jak pewnie już wiecie bardzo lubię robić zdjęcia. Dlatego gdy trafiłem na stronę Gurushots, nie mogłem sobie odpuścić by jej nie sprawdzić. Gurushots to strona, która na zasadzie zabawy, rywalizacji, pozwala na prezentowanie swoich zdjęć. Obsługa jest banalna, zdjęcia wyświetlane profesjonalnie. Rywalizacja polega na udziale w challengach – wyzwaniach na zadany temat: zdjęcia czarno-białe, minimalizm, zdjęcia nocne… przynajmniej dwa nowe wyzwania w tygodniu się pojawiają. Za osiągnięcia w wyzwaniach zdobywa się punkty czy akcje, jakie możemy wykonać, m.in.: podmienić zdjęcie, podnieść “pokazywalność” naszych zdjęć. Głosowanie na zdjęcia odbywa się poprzez wyświetlenie losowo wybranych fotek – nie mamy pojęcia kto jest Autorem – stąd do pewnego stopnia wykluczone jest głosowanie na zdjęcia znajomych. A co nam dają wygrane w wyzwaniach? Oprócz satysfakcji 🙂 osiągamy poszczególne poziomy – od nowicjusza do weterana. W samych zdjęciach oczywiście dużo jest takich… no, lipnych… Ale bardzo wielu fotografów, udzielających się na Gurushots to prawdziwi artyści, profesjonaliści. I myślę, że oglądanie ich zdjęć to także może być swoista nauka, dla osoby, która zaczyna przygodę z fotografią. Ja sam zauważyłem, że biorąc udział w poszczególnych wyzwaniach zacząłem planować swoje kadry lepiej, myśleć o tym co fotografuję.

Oprócz rozrywki i nauki, jaka płynie z udziału w wyzwaniach, Gurushots ma jeszcze jedną zaletę – to bardzo dobre miejsce do utworzenia swojego fotograficznego portfolio – prezentacja zdjęć jest profesjonalna (nie ma też możliwości zgrania czyjegoś zdjęcia na dysk, więc i możliwość, że ktoś bezprawnie wykorzysta Waszą fotkę jest nieduża).

Dodając do tego fakt, że portfolio, zdjęcie można bardzo łatwo udostępnić na portalach społecznościowych, a jeśli posiada się konto na FB czy Instagramie, to można bezpośrednio się logować z tych portali, to Gurushots jawi się jaką bardzo przyjazne miejsce do prezentacji naszych zdjęć.

Zapraszam Was na Gurushots – tutaj link do mojego portfolio: http://gurushots.com/bogdan.ruszkowski

Font Resize
Contrast
%d bloggers like this: