…czyli trzy książki, które mnie inspirują, gdy opada chęć do pracy

Są takie chwile, kiedy natłok spraw, pracy, kłopotów powoduje, że opada mi chęć do tworzenia bloga. Nie zdarza się to często na szczęście, ale jeśli już dopadnie mnie zwątpienie to są trzy książki, które mnie maksymalnie motywują. Tobie też je polecam – nie tylko w przypadku, gdy prowadzisz bloga, ale zawsze wtedy, gdy chcesz dostać porządnego kopa i przestać się użalać nad sobą. A te książki, w kolejności alfabetycznej to:

Tomek Tomczyk, kiedyś Kominek, dziś Jason Hunt, to legenda w blogosferze. To on przecierał szlaki blogom lifestylowym w Polsce, to on prowadzi szkolenia jak prowadzić bloga i jak na nim zarabiać. Książka Bloger i social media to uaktualniona wersja książki Bloger. Napisana przystępnym językiem zawiera mnóstwo pożytecznych rad, trików, historii, które bardzo mocno mnie inspirują do prowadzenia bloga. Nazywana Biblią Blogerów – i nazwa ta jest jak najbardziej trafna. Drugiej takiej pozycji nie znajdziecie. Bardzo polecam.

Kontrowersyjna książka, z kontrowersyjnym tytułem. Randy Gage pokazuje w niej, jak tzw. memy myślowe wpływają na nasze postrzeganie pieniądza, bogatych ludzi i zarabiania pieniędzy. Można się z niektórymi tezami nie zgadzać, ale na pewno warto przeczytać. I zastanowić się nad swoim życiem i nad tym, czy sami też ulegamy stereotypowemu myśleniu. Ta książka wprawia mnie w taki chillout, że aż sam się dziwie. Poza tym daje olbrzymią motywację do pracy nad sobą i dla siebie. Kilka pomysłów na bloga to zasługa właśnie tego poradnika.

Michał Szafrański, twórca strony jakoszczedzaćpieniadze.pl, w bardzo szczerej opowieści o tym jak w ogóle doszło do tego, że został blogerem. To bardzo inspirująca historia z gatunku “od zera do milionera”, z tym, że ta akurat jest prawdziwa. Upadki, wzloty, ciężka praca. To wszystko, bez ściemy, opisuje Michał, tak, że nie sposób nie poczuć sympatii do niego i tego co tworzy. Inspiruje bardzo.

Takie właśnie trzy książki mnie inspirują, dają kopa do pracy, są kopalnią pomysłów w momentach gdy mi opada poziom samooceny i chęci do pracy. A Ty? Jakie rzeczy Cię inspirują, dają siłę i chęć do rozwijania pasji?