Reżyseria i scenariusz: Bryan Binder, Występują: Joe Cady, Peter Carey, Barbara Epstein. Produkcja: USA, 2014

Ocena: 3/10

Emily Burns budzi się zamknięta w nieznanym pomieszczeniu. Nie pamięta momentu kiedy została uprowadzona i zamknięta.  Zdeterminowana szuka sposobu ucieczki, by wrócić do męża i córki. Wtedy pojawia się postać zamaskowanego mężczyzny, który dość brutalnie próbuje się dowiedzieć od bohaterki co zdarzyło się 11 stycznia. Problem w tym, że doktor Emily Burns nie jest w stanie sobie niczego przypomnieć.

„Breakaway” miał być kameralnym horrorem z dużą wolta w finale. I niemal się to udało. Ale w tym przypadku „niemal” robi dużą różnicę. Scenariusz filmu nie przekonuje, gra aktorska też pozostawia dużo do życzenia. Zaskoczenie jakie mieliśmy przeżyć na koniec filmu nie robi już żadnego wrażenia – po pierwsze dlatego, że w wydarzenia trudno się wczuć, bohaterka nie wzbudza sympatii, a sama intryga jest wytłumaczona bardzo pobieżnie i tak naprawdę ciężko zrozumieć o co tak naprawdę chodzi.

Można sobie „Breakeaway” spokojnie odpuścić – horrorów w podobnej tematyce jest naprawdę dużo, są zdecydowanie lepsze i bardziej oddziałują na wyobraźnię. Twórcom „Breakaway” ta sztuka się wyraźnie nie udała.